سخن شهردار

بارالها توفیقی عطا فرما که غیر از طریق تو قدم برنداریم و جز رضای تو طلب نکنیم، انجام خدمت نعمتی است عظیم که بدون توفیق و خواست الهی مقدور نگردد و موفقیت در انجام کار، مگر در سایه همکاری و همدلی همه شهروندان معزز و همکاران گرامی میسر نباشد ....ادامه

شهروندان به ساعات اعلام‌شده جمع‌آوری زباله اهمیت دهند

مسئول روابط عمومی و خدمات شهری شهرداری کلاله اعلام کرد : یکی از مهم‌ترین مشکلات حال حاضر شهری ما در استان گلستان زباله‌های شب است که خارج از زمان تعیین‌شده جلو منازل شهروندان قرار می‌گیرد. برای جمع‌آوری صحیح این زباله‌ها باید میان پاکبانان شهرداری و شهروندان هماهنگی به وجود آید تا در زمان مشخصی که مأموران شهرداری اعلام می‌کنند شهروندان زباله‌های خود را کنار در منزل خود قرار دهند.

 

 

او با اعلام اینکه جمع‌آوری زباله در تمام مناطق شهر، هر شب انجام می‌شود اظهار کرد : طرح جمع‌آوری زباله‌ها از مناطق مختلف شهر طبق سنوات قبلی از ساعت ۹ شب به بعد انجام می‌شود و تا ساعت ۴ بامداد ادامه دارد.

مهدی شهرکی  از پاک‌سازی نهایی زباله‌ها به صورت روزانه نیز خبر داد و گفت : متاسفانه شهروندان در ساعات ابتدای روز اقدام به قرار دادن زباله‌های خود در معابر اصلی می‌کنند که سیمای نازیبایی به شهر می‌دهد. او با اعلام این موضوع که هر بی‌نظمی کوچکی سیمای شهر را خراب می‌کند از مردم خواست برنامه جمع‌آوری زباله‌ها را که به صورت مداوم از طریق کانال‌های خبری و تلویزیون شهری اطلاع‌رسانی شده است رعایت کنند و در ساعات مقرر کیسه زباله خود را بیرون از منزل قرار دهند . با رعایت نظافت توسط همه شهروندان و همچنین رعایت برنامه جمع‌آوری زباله‌ها، شهر زیباتر می‌شود.

 

او در پایان از سرکشی ماموران شهرداری به صورت روزانه از مناطق مختلف خبر داد و گفت :  این افراد با بازدید از محلات، افرادی را که شب قبل در لیست جمع‌آوری زباله قرار نداشتند و زباله خود را بیرون از منزل گذاشته بودند شناسایی می‌کنند و با تذکر و آموزش، آن‌ها را به همکاری با شهرداری فرا می‌خوانند. همچنین در صورت وجود کم کاری از طرف کارکنان زباله شب از طرف شرکت طرف قرارداد با شهرداری به انان تذکر و برخورد قانونی خواهد شد .

 

                                                                    

 

همچنین یکی از مشکلات که در چند سال اخیر شدت گرفت افزایش زباله گرد های خیابانی هست که به منظور جمع اوری زباله های خشک اقدام به پاره کردن کیسه های زباله شهروندان یا واژگونی سطل های زباله شهرداری میکنن ، که این خود به نوعی نظم شهر را به شدت بهم ریخته است و کار پاکبانان را هم دشوار میکند ، به همین دلیل حداقل کمکی که شما شهروندان می توانید به نظافت شهر بکنید جدا کردن زباله های خشک ار تر می باشد به این ترتیب این افراد با مواجه شدن با کیشه ای زباله تر اقدام به پاره کردن آنها نمی کنن و تا حد قابل توجهی از حجم زباله های غیر قابل جمع آوری در شیفت شب کاسته می شود .

 

 

 

 

 

جاذبه های گردشگری

برو بالا

Template Design:Dima Group